| WalterWhite a întrebat:

Cum se prepara cea mai buna cafea?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cafea.

| Nutemaiholba a răspuns:

Cu dragoste. puppy dog eyes3

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cea mai BUNĂ metodă de preparare este "cafeaua turcească"/ la ibric - vezi detalii la linkul :
http://serialeturcestitv.wordpress.com/......-turcesti/

http://www.romaniaturkiye.ro/......preparare/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma gandesc ca te referi la cafeaua normala ( nu ness) si la ustensilele pe care le are orice om in casa, ibric (nu cafetiera)
Deci eu o fac la modul urmatortongueun o cescuta de apa la fiert.Cand fierbe pun cam o lingurita cu varf de cafea.O las sa fiarba 15-20 de secunde si opresc.Mai las putin si o torn in cesca (eventual strecurata).

| LucianStroe a răspuns:

Ce inseamna "cea mai buna"? Dupa care criterii? Se stie foarte bine ca nu exista 2 oameni carora sa le placa aceeasi cafea, si atunci despre ce vorbim?

| TofanCristi a răspuns:

Depinde de care cafea!

| airflow a răspuns:

Fierbi apa in ibric si o torni in ceasca/cana peste cafea ....sare si zahar dupa gusttongue