| Claudya54 a întrebat:

Ce se intampla daca torni cafea in ghivece cu flori? Ce vor pati florile? Si cum se prepara?

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Eu pun de 2 ori pe saptama!

Luni si vineri!

Funda?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cafeaua ci zatul de la cafea ajuta pamantul si implicit floarea.In cantitate nu prea mare, este un bun ingrasamant.

| Gabi19971983 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......21512.html

Este foarte bun eu pun si mi-au inflorit toate florile in plina iarna!

Eu cu zatul de la cafea (fiert) il pun cu apa si dau pe pamantul florilor!

Funda?

| Claudya54 explică (pentru Gabi19971983):

Cum trebuie sa fie cald rece se pune cu apa se lasa sa se usuce di il presari peste mamant?

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Claudya54):

Rece bine inteles! Poti sa il pui si fara apa daca vrei cum vrei tu!
Eu il pun cu apa ca sa miroase si in casa!big grin
Funda?

| Claudya54 explică (pentru Gabi19971983):

Si la cat timp se pune zilnic o data pe saptamana?

| Claudya54 explică (pentru Gabi19971983):

Da felicitari si mersi mult pentru tot!:*

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Claudya54):

Eu pun de 2 ori pe saptama!

Luni si vineri!

Funda?

| costan a răspuns:

Aplicand acest "tratament" cu siguranta vor dispare dintre daunatori care roiesc prin pamantul de la florii.

| prisacarul56 a răspuns:

Pentru unele specii de flori zatul de cafea este ingrasamant, pentru altele e otrava

| symona1216 a răspuns:

Daca este calda, se vor ofilii sigur

| Claudya54 explică (pentru symona1216):

Spune-mi si mie cum sa procedez te rog?

| Alingeorgel a răspuns:

Nu se va intampla nimic