| mihaela08 a întrebat:

Cum se prepara sufleu de cacao fara lapte dau funda +vot...

Răspuns Câştigător
| daianuta a răspuns:

Buna! Imi cer scuze dar fara lapte nu stiu daca se poate.Eu iti zic reteta pe care o stiu. Igrediente; 3 oua, 3 linguri de faina, 2 cesti marii de lapte, 2 linguri de cacao, 100 gr de zahar, 50 gr de unt. Mod de preparare; se fierbe laptele, se bat galbenusurile cu zaharul, se adauga faina si cacao si si cate putin lapte clocotit.Se amesteca pe masina pana se ingroasa fara sa fiarba prea mult.Se adauga untul si se da la rece. Dupa ce s-a racitse adauga albusurile batute spuma.Se toarna intr-un vas uns si se coace la foc potrivit timp de jumatate de ora. Pofta buna! funda te rog
.

1 răspuns:
| Mikaela a răspuns:

Poi fara lapte nu ai cum sa faci sufleul de cacao.Dca te razgandesti intra aici :
http://www.gustos.ro/retete-culinare/sufleu-de-cacao.html