| cirsbodri a întrebat:

Cum stii cand e copt avocado?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DACA LA O SIMPLA APASARE CU DEGETELE ESTE MOALE, POATE FI COPT SAU DOAR "BATUT"DATORITA TRANSPORTULUI. DACA VREI SA FII SIGURA INCEARCA SA SCOTI USOR RESTUL DE UNDE A FOST PRINS DE CODITA, DACA ITI ESTE DESTUL DE USOR SI SE VEDE DE CULOARE VERDE FRUCTUL ESTE COPT, DACA INAUNTRU SE VEDE DE CULOARE MARON INSEAMNA CA II MAI TREBUIESC CATEVA ZILE

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Fructul este in continuare verde si la o apasare usoara este putin moale. Daca este pe alocuri negru inseamna ca incepe sa se strice. Mira