| Panteraa a întrebat:

Dacă aluatul stă prea mult la dospit e vreo problemă? Dacă îl las peste noapte de exemplu. Am văzut rețeta de pâine a lui Bontea cu un gram de drojdie și mă gândeam să fac și eu, dar cu cantitate de drojdie normal și nu știu dacă ar fi vreo problemă că eu pun mai multă și tot las peste noapte.

4 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu e bine sa il lasi prea mult, daca vrei sa il lasi peste noapte baga-l la frigider, nu uita sa il acoperi

| Ali1905 a răspuns:

Doar dacă vrei sa faci pâine fără frământare știu o rețeta buna (așa se lasă toată noaptea la dospit )

| VladTPU1 a răspuns:

N-are nicio problema, poti s-o lasi mai mult, dar nu prea mult ca se strica