| DAC a întrebat:

Daca aveti pofta de ceva dulce, care este cea mai simpla reteta pe care o faceti?

Răspuns Câştigător
| ツDyAツ a răspuns:

Friganele
Paine feliata data prin ou si lapte si pusa la prajit. Apoi pui zahar pe ea si o mananci. Pofta buna. Sper sa- ti placa.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mananc ceva dulce cum ar fi o banana sau nutela dar cand voi avea cuptor voi face o placinta cu mere.

| katherinne a răspuns:

Biscuiti cu nutellalove struck

| MCRgurl a răspuns:

Crema de zahar ars

| Misspink2000 a răspuns:

Cornulete cu rahat.

| AtateaConditii a răspuns:

Ou cu zahar si cacao:$.

| R0CA19 a răspuns:

Reteta: mamaaaaa, fa-mi si mie ceva buunpuppy dog eyes sau: prietenaaaa, vino la mine sa dam foc la bucatarielaughing.

| Sotaro324 a răspuns:

Buna DAC

Bomboane cu alune
Preparare
Portocala se opareste, apoi se rade coaja. Untul se freaca bine si se amesteca cu alune, cacao, coaja de portocala, stafide, miere si gris, astfel incat compozitia obtinuta sa fie consistenta. Se modeleaza cu mana bomboanele care primesc in mijloc cate o visina. Dupa ce se rotunjesc bine, bomboanele se trec prin nuca de cocos. Se servesc in hartiute stralucitoare pentru bomboane.

Timp Preparare
15-20 de minute

Ingrediente
pentru 4 portii
400 grame de alune macinate
200 grame de unt
4 lingurite cu cacao
gris de grau
1 portocala
miere
nuca de cocos
stafide
visine din visinata

Bft la Gatit happy

| andreea171998 a răspuns:

Imi place tiramisu si se si face foarte usor.il fac chiar eu.

| Rollwo a răspuns:

Clatite happy

| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Tiramisu...e printre putinele dulciuri care stiu sa le fac happy