| MaeRi a întrebat:

Daca faci galustele cu prune fara cartofi se schimba gustul? E mai bun sau nu? Iar stie careva vreo reteta la fel cum sunt galustele cu prune dar se fac cu gris si fara prune, tot asa date prin pesmet, dar cred ca e fara cartofi? Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Eu fac galuste cu prune fara cartof ca desert, deci se poate :D
uite reteta asta, sa stii ca sunt foarte bune :X:X as manca toata ziua:))
http://danasb.blogspot.com/......e-mai.html

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Multumesc mult ca ai pus intrebarea asta, am facut GOMBOTI dupa reteta si au iesit exceptional!
Multumesc mult lui @kiss, pentru raspuns!

| Cristina_Godor_1970 a răspuns (pentru greece12):

Ia incearca sa pui in loc de cartofi praf de budinca de vanilie, fara ou...sunt extra nemaipomeniti!

| greece12 a răspuns (pentru Cristina_Godor_1970):

Multumesc frumos!happy

| gioia a răspuns:

Se pun cartofi fierti si pasati, oua crude, gris, zahar, un praf de sare si se face un aluat omogen. Se pot pune prune sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la papanashi?

| Simina1619 a răspuns:

Hmmmm...aluatul de la galuste cu prune e facut din cartofi, oua faina, sare etc, daca nu pui cartofi ce pui? nu poti face galuste cu prune fara cartofi, galuste cu prune fara prune dar cu cartoofi se poate (dar sunt mai tari)... oricum, poti cauta pe net, poate gasesti o reteta mai diferita pentru galuste! Succes!