| pitikaaaa a întrebat:

Daca in casa am:cartofii
ceapa(verde)
keckap
mustar
faina
pesmet
oua
unt
margarina
malai
faina
kaiser
paste(spaghete)\
branza
branza topita
smantana
fructe(prune, nectarine, caise)
ce as putea sa gatesc?batting eyelashes
Dar fara cartofii prajiti sau copti si salata(ceapa, rosii, ulei si sarelaughing )
Si as vrea si un deert ceva
MULTUMESC:* dau funda pentru cele mai bune si gustoase ideii:*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.gustos.ro
Pa, pa.

| cevabun.ro a răspuns:

Poti face o budinca de paste cu branza - vezi reteta aici http://www.cevabun.ro/macaroane-cu-branza/ iar la desert o salata de fructe sau o tarta cu fructe (aici va fi destul de greu sa faci aluatul daca nu ai mai facut inainte...). http://www.cevabun.ro/mini-tarte-cu-piersici-nectarine/

| cretzufinish a răspuns:

O omleta (oua, ceapa verde, branza, kaiser), paste cu ketchup, snitele cu pesmet, cartofi la cuptor cu branza rasa deasupra, budinca cu paste, branza si oua (fierbi pastele, adaugi oua, zahar, putina sare, razi branza, amesteci tot, pui in tava si acoperi cu smantana, dai la cuptor juma de ora) Iese o bunatate. Au mai ramas fructele. happy faci o salata, peste care adaugi si putina frisca din smantana mixata cu zahar, le consumi asa sau faci un compot de caise. Pofta buna. Sper ca ti-amfost de folos. Am golit frigiderul deja. big grin

| missouri a răspuns:

Ai spaghete.
Deci, poti gati niste spaghete.
Le poti prepara in 2 feluri :
1. cu sos de rosii sau pui ketchup.
2. cu branza si zahar ca desert.
Nu ar merge amandoua pentru. ca daca ai manca numai spaghete, nu ar fi ceva interesant.

Sau, iti poti face o. mamaliguta cu branza si smantana.
Sau un piure, iar pe deasura razi branza. Yum! love struck
O omleta cu branza... le combini.

Eu ti-am dat niste retete simple si gustoase.
Hai ca mi s-a facut pofta de spaghete.laughing

Bon apettite! :*
Sper ca am scris corect. laughing

| Gratzian a răspuns:

Ai putea face keiserul prajit cu un piure bun, niste clatite cu branza si o salata de fructe. iar pastele si faina le lasi ca ingrasa happy

| Ofiintă a răspuns:

Ai putea face niste snitele in pesmet cu cartofi piure
sau
poti sa faci spagheti cu kaiser si ketchup daca nu poti folosi spagheti (macaroanele) si sa faci cu branza topita Macaroane cu branza la desert salata cu fructe daca vrei fugi pana la magazin dupa o frisca spray. Sper ca te-am ajutat pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O supa amestecata cu de toatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti prepara un snitel cu pesmete, ou, dat si prin fainathinking Apoi poti face niste spaghete cu branzabig grin si la desert o salta de fructebig grin Cu asta te pot ajutahee hee

| Georgiiiii a răspuns:

Poti face un meniu clasic si gustos: din malai faci mamaliga si din oua, margarina (sau unt) si branza faci o pasta. pui apoi mamaliga pe deasupra pana ce acoperi pasta. poti pune ori in pasta ori deasupra mamaligii smantanahappy
si asa ai facut un meniu simplu si gustos
NUMELE MANCARII:mamaliga cu branzahappy
Pofta buna!

| UsSerName a răspuns:

Cartofi la cuptor, cu smantana si caise prajite in margarina? nu stiu cat de bine va iesi dar sigur va fi comestibil si un gust super'.