| pitikaaaa a întrebat:

As vrea sa gatesc ceva dar nu shtyu celaughing
in casa am:cartofii
ceapa
margarina
unt
smantana
kaiser
oua
rosii
branza topita
si cam atatlaughing
ce as putea sa fac de mancare(ceva de mancat la pranz)
in afara de cartofii prajiti/copti si salata
as vrea un sanwick sau nu stiu ceva de genu:*
Bn in casa mai am si altceva gen:paste, keckap, mustar, bulionlaughing
, pesmet, faina, fructe(prune, piersici, nectarine), zahar
, malai.
MULTUMESC:*

4 răspunsuri:
| NinaY a răspuns:

DEci. ungi tava la cuptor cu margarina, pui un strat de cartofi taiati felli, un rand de kaizer, apoi iar cartofi si tot asa pana se umple tava.Bati oua si le torni pe deasupra si bagi la cuptor cam juma d ora, la foc mic...; la asta poti manca cu niste rosii taiate felii cu ulei de masline si oregano!
Adica : musaca de cartofi cu salata de rosii laughing
Sper ca te'am ajutatbatting eyelashes
pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot iti e pofta de un sanvich, fa-ti unul cu niste unt sau margarina, kaizer si branza topita, chiar si rosii, ceapa, ce-ti place. Daca esti creativa iti poti face o salata buna buna... Poti face niste spagheta ca se fac repede si pui kaizer.Stii sa faci spaghete nu?confused:*:*

Sa ne spui si noua ce ai hotarat sa gatesti.

| Oti a răspuns:

Deci, pentru inceput toci ceapa si rosiile pui niste sare si le pui la prajit. Apoi dupa ce se prajesc ele bine le iei dupa foc si pui la prajit oua[deci faci oua ochiuri], apoi le iei si pe ele dupa foc si le pui garnitura peste [garnitura fiind cea cu rosii si ceapa], apoi iei kaiserul si il prajesti in untwinkingDupa ce se prajeste, il pui peste oua si garnitura. Daca vrei iti poti coace niste cartofi la cuptor sau praji, dar nu e neaparata nevoiewinking

Pfta buna!:*

| tina20 a răspuns:

Poti incerca retzeta asta cu ingredientele pe care le ai :) http://www.bucataras.ro/retete/4647/cartofi-acordeon.html