| Maria_3931 a întrebat:

Daca timp de o saptamana as manca:Luni:fructe, Marti:cereale forta cu iaurt 2, 5 grasime, Miercuri:fructe, Joi:Macrou la cuptor cu lamaie si 2 felii de paine integrala, Vineri:legume si fructe, Sambata:cereale cu iaurt, Duminca:ce vreau eu, dar sa nu depasesc limita(o omleta ) credeti ca as slabi?

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Ooo da! Bineinteles ca ai slabi cu astfel de hrana! Dar de ce sa te fortezi si sa iti fortezi organismul si sa faci foamea? Mananca mai putintel, fa sport dupa fiecare masa si evita zaharul in cantitati prea mari plus grasimile.Nu e nevoie sa recurgi la astfel de program, sa mananci doar fructe toata ziua! Nu o sa mai ai energie si o masa corecta trebuie sa contina toate felurile de alimente, in CANTITATI MODERATE! Numai bine!happy

| danielcretu1980 a răspuns:

Slabitul cel mai sanatos e un stil de viata, nu o dieta luata din reviste.

s-ar putea sa slabesti, dar dupa aia ce faci? te ingrasi la loc, pentru ca manaci la fel ca inainte.
uita de retete si pur si simplu manaca, echilibrat si cumpatat sanatos tot timpul.

| AliceIDK a răspuns:

Poate ai slabi... Dar ar trebui sa mananci mai putina carne si mai multe fructe si iaurturi FARA grasimi 0%. Poti slabi foarte bine asa! Ca sa slabesti un pic mai mult, alearga, fa sport!
pe.s : Slabeste treptat, nu grabii procedeul. Aceasta poate duce la ce nu te astepti!

| Iliutz a răspuns:

Putin de tot

| Pirkko a răspuns:

Probabil. Dar asta nu e un regim echilibrat...

| DaNyEl64 a răspuns:

Posibilhappy