| cenumesapunaici a întrebat:

Dimineata mananc in mod normal o omleta din doua oua cu putina branza feta. Fara ulei. cu doua felii de paine integrala si cateva nuci. Am vazut ca e destul de ok. Dar azi am baut si o cana de ceai de lamaie dupa. Poate favoriza cumva ingrasarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ceaiul cu lamaie in orice caz nu!
Totusi, e cam mult cate doua oua in fiecare zi! Nu-i place ficatului nici prajeala. nici oul prea des.In mod normal se manaca cel mult de doua ori pe zi oua.In plus oul il poti manca si fiert, sau oua romanesti.
Fa ca micul tau dejun sa fie mai divers, nu doar oua in fiecare zi!

| peperonies a răspuns:

Painea favorizeaza ingrasarea.

| vladv26 a răspuns:

Nicidecum. Nu manca in fiecare zi numai oua, mai schimba. Asa o sa te scarbesti de la oua si o sa iti provoci o alergie la ele.