| Laviiixd a întrebat:

DAU FUNDA
Mi-am băgat tenișii albi la mașina de spălat și blugii mi-au curs, iar tenișii s-au făcut albaștrii. Cum îi pot readuce la culoarea inițială?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Poti incerca cu clor.
http://www.kfetele.ro/......18672.html
Incearca aceasta varianta daca tii asa mult la tenisi...
O seara buna:)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa-i bagi intr-un lighean cu apa in care ai pus un inalbitor: Ace, Vanish, etc.

| Anonimuserr a răspuns:

Tenișii, adidașii nu se spală în mașină!
Pune-i în cadă și spală-i cu un înălbitor încearcă așa.Sau încearcă cu Perwoll. Pe viitor nu mai face prostii din astea.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Anonimuserr):

Am spalat adidasi in masina si nu au patin nimic! Atata doar ca i-am spalat singuri, iar pentru a proteja cuva si hublul am pus un covoras.E STIUT faptul ca din blugi mai iese uneori culoarea sau a folosit o temperatura prea mare!

Acum raspund! Culoarea de acum e uniforma?
Daca metodele aratate de cei dinainte nu dau roade te vei obisnui cu ideeia.Chiar daca nu e albastru peste tot spui ca asa e moda! Sunt unici!

| Anonimuserr a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu te cred că nu au pățit nimic. Dar uite că la alții nu e bine. Depinde și de adidași dacă sunt de firmă sau normali ieftini, de modul cum sunt lipiți etc.

| Laviiixd explică:

Cu clor mi am spălat perechea veche tot albă și au ieșit ca dracu
tenișii se spală foarte bine la mașină dar trebuie să ai grijă cu ce îi bagi, nu cum am făcut eu

| Mădălina_Anca_1990 a răspuns:

Poti pune clor (ace, vanish, domestis) pe ei, sa ii freci cu o periuta si apoi sa ii speli cu apa si apoi ii lasi la uscat

Sauuuuu

Pune clor (vanish, ace, domestos) intr.un lighean cu apa si amesteca. Apoi baga tenesii acolo si tine.i cam 1ora 30 minute sau chiar2 ore, se vir face din nou albi. Funda?