| claudya a întrebat:

De ce ingrediente as avea nevoie pentru a prepara o tochitura moldoveneasca?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Mamaliguta, branza framantata, carne (jumeri), ochiuri si carnaciori prajiti. Pofta mare.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu prepar tochitura din ceafa de porc, rinichi, carnati picanti semiafumati.Separat fac oua ochiuri.Cu mamaliguta si cas framantat(branza de burduf) e super...

daniela
| daniela a răspuns:

Ficat de porc, carne de porc, carnati afumati, branza (de oaie), usturoi, oua, mamaliguta

mira
| mira a răspuns:

Se mai pun si bucatele de ficat. Pofta buna! Mira

| cely a răspuns:

Carne de porc, carne de vita, carnati, oua, unt, branza framantata, mamaliga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne de porc, branza (de burduf, cas proaspat sau branza de oi framantata) si de mamaliga. Pofta buna!