| Coquina a întrebat:

De ce nu exista carne de porumbel in magazine? facuta cu tocanita e un adevarat ospat, nu se compara cu carnea de pasare normala. sau exista si nu stiu eu?

28 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Gospodariiile de tara!

| Coquina explică (pentru Fatamuntilor):

Pai la tara am mancat oricum cea mai buna mancare...

| Coquina explică (pentru Fatamuntilor):

Tu ce faci bun de mancare, mamaie?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Coquina):

Nu prea cred sa gasesti!
Nici carne de miel (mai ales in orasele mici ), doar preajama Pastelui.
Cea mai comuna carne e porcul, gaina si pestele. Uneori si vita!

Nu mi se pare rentabil ca marii productori sa creasca porumbei.O gaina de exemplu creste mult mai mult decat un porumbel,
SAU poate NU este destul de mult promovata acesta mancare
In restaurantele de fite ai incercat? Ca intr-unul obisnuit poate nici nu au auzit!

| Coquina explică (pentru Fatamuntilor):

Ce sa fac? sa mananc la restaurant delicatesa asta care iese buna numai la mamaia? unde nici nu pot sa rup oasele, sa mananc maduva ca o purcica, sa trag o ragaiala sanatoasa...nu mersi.

eu am intrebat de ce nu se gaseste si la oras, mi se pare outrageous.

| lpavel a răspuns:

Pentru ca nu se ocupa nimeni de cresterea lor! De ce? Pentru ca mananca mai mult decat valoarea lor big grin ar iesii in pierdere... big grin

| Coquina explică (pentru lpavel):

Http://www.bucataras.ro/......-38449.jpg

:(
ia uite, cu mamaligutaaa, aaahhh, e cascada la mine in gura, mai cascada decat acolo jos cand ma uit la mircea badea.

| lpavel a răspuns (pentru Coquina):

Daca ai un fel de mancare care iti place mai mult decat sexul, nu mai ai mult pana la 100 de kg big grin Oricum mie mi-e scarba de carnea de porumbel. Am mancat o data gatiti la rotisor, zici ca atarnau niste sobolani... de atunci n-am mai mancat si nici nu voi mai manca cat voi trai! laughing))

| Coquina explică (pentru lpavel):

Btw, nu ti-a facut tocanita de porumbei cine trebuia.
ai renunta si la pasarica pentru o portie zilnica de asa ceva, dimineata, la pranz si seara.

| lpavel a răspuns:

Daca tu crezi ca felul in care scriu arata ca sunt gay, n-ai decat sa crezi :angry2:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centrul Pitestiului este plin de porumbei.
Si sunt din aia care stau comozi printre oameni. Deci poti sa iei unul ca si cum l-ai culege sa-ti faci o masa copioasa. Vii mai de dimineata sa nu prinzi multa lume trecand pe acolo si strecori cativa in traista.
Si cu ocazia asta ne intalnim amandoi pe acolo si te duc in padurea Trivale si facem un gratar cu acea prada atat de greu de prins. Vom face un picnic pe cinste dupa care...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai era un specimen la fel ca tine si la filmat unu in timp ce facea chestia asta si nu a iesit prea bine.A primit 2 ani la racoare deci nu iti recomand.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In Pitesti sunt destui. Nu le duce nimeni lipsa.
Mai ales ca le mananca covrigii.
Cand sunt flamanzi devin ca ciorile astea:
http://youtu.be/kM0d54qZHaI?t=34s

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo, daca nu m-a raportat nimeni in 20 de ani cred ca poti sa ma raportezi tu. O sa te mananc si pe tine. Sunt si canibal. Ce crezi ca toate cadavrele de la morga nu trebuie si curatate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut filmul..nu conteaza cati sunt.chestia e ca daca te prinde iese urat de tot

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce faci,, agati'' fete pe TPU?rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu. happy
Facem doar caterinca.
La Vatra Dornei nu cred ca sunt porumbei asa multi?! Sau ma insel?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inseli...
In parc (cam 30 ha) sunt foarte multi! E de ajuns sa ma asez pe o banca, ca imediat vin doi porumbei la piciorele mele.Iar daca le arunc ceva se aduna inca 20. Oricum, turistii le da tot timpul mancare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica dc nu exista carne de porumbel..Pt ca porumbeii nu se mananca de aia.Si nu manananca mai mult decat valoare lor..cum sa manance un porumbele de 500 de grame mai mult ca o gaina de 2-3 kg? Porumbeii nu se mananca ci se cresc pentru a devenii porummbei voiajori

| Coquina explică (pentru anonim_4396):

Ti-as trimite niste porumbei voiajori sa-ti dea la cioc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coquina):

Am deja.Am un unchi care creste si ii vinde cu cate 400 euro unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi zis ca e gay doar pentru ca are poza cu Keanu Reeves. laughing
Numai cand ii vad poza imi rasuna Only Time prin cap in timp ce el cutreiera strazile noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pun pe Telegram.

| Coquina explică (pentru anonim_4396):

Parca ziceai ca stergi istoricul de obicei de peste tot.
p-aia ai pastrat-o? stiam eu ca nu te dezgusta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coquina):

Asa e.
Ma refeream ca de data asta trebuie sa-mi trimiti the real picture.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bre, tu ai zis-o.
Treci incoace pana nu se culca!

| Petrovic a răspuns:

Dupa mine, carnea de porumbel nu se gaseste in Magazinele din Romania.
Ati putea Cauta online.

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Eu am vazut in oferta de la Carrefour. happy