blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

De ce trebuie ca sa taiem acea parte a rosiei de la codita? Daca nu curatam locul acela in afara ca nu prea e estetic in farfurie ni se poate intampla ceva neplacut sanatatii?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Nu se intimpla nimic daca o maninci si daca este curata dar de obicei acolo se aduna microbi mai greu de inlaturat.

2 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

acolo este partea rosiei mai lemnoasa, se inlatura deoarece este nedigerabila, inestetica deci ---> nefolositoare

blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Aha, deci asta era.