De ce vibrează mașina de spălat asa de tare? Se muta și de la loc ce sa-i fac? Ajutați-mă

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur: nu este pusa la orizontala! Cauta pe cineva cu o nivela cu bula si sa ti-o regleze!

| Sofer a răspuns:

Sa nu o supra încarci și de vibrat asa mai vibrează ea.

| Holiday a răspuns:

Daca e noua, probabil nu i-ai scos suportii de cuva care sunt folositi la transport. Daca i-ai scos, inseamna ca fie pui rufe prea multe, fie nu este asezata stabil pe sol. Iti recomand sa pui sub ea un suport (pres) din cauciuc special destinat pentru masini de spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e un model mai vechi. Cele noi sunt silențioase.

E noua mașina. Are o luna. Iam scos și alea de transport din spate. Cum fac sa o poziționeze cum trebuie ca tot miscaaaaa

Cumpana + reglat picioarele pentru a fi paralela cu solul si mai ales nu pune chestii PE EA. Gen daca ii dai drumul si pe ea ai pus un filtru de cafea intr-un colt sau... orice. Maxim un mileu. Fara vaze cu flori, fructe, sau alte chestii puse PE masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-o legi.

| Nonolita a răspuns:

Nu este echilibrata. Trebuie sa fie perfect orizontala. O reglezi de la picioruse (sunt cu surub).

| svenhassel13 a răspuns:

Baga rufe mai putine, asta e principala cauza.