| Maddy19991993 a întrebat:

Ajutati-ma, am bagat cheia de la masina sotului la spalat, si butoanele nu mai functioneaza... ce sa ii fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca telecomanda nu mai functioneaza, trebuie sa apelezi la reprezentanta masinii, impreuna cu datele de pe talon. Ei iti vor comanda o comanda noua de la sediu, personalizat masinii.

E bine sa dai comanda si pentru un set de rezerva, pentru cazuri asemanatoare...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii mai faci nimic ca probabil ai distrus o.

Daca e din aia cu cip... ajunge si la 800lei o dublura

| xerxes1 a răspuns:

Nu mai deschide usile, dar de pornit trebuie sa functioneze.
Te poti adresa unui centru care face dubluri sa va inlocuiasca butoanele si poate aveti noroc sa fie doar acelea defecte.Costa 10 lei un buton plus manopera.
Cam 50 de lei toata treaba.

| DaniTDCI a răspuns:

Buna, daca e cheie cu cip, te poti astepta la preturi uriase pentru o dublura, de oarece fara acel cip masina nu porneste, succes

| Mariaaaavev a răspuns:

Auch,nu prea mai e nimic de facut din pacate.te poti duce la un magazin specializat..care fac dubluri la chei si te interesezi cat te ajunge. In opras la mine o cheie cu butoane de la un Fiat costa 80 de lei..imi pare rau ca s-a intamplat asta, sincer :/ Momentan are cheia de la masina.dar du-te si te intereseaza de o dublura la cheie.

| Tinca_Andrei_1985 a răspuns:

Se poate sa o salvezi desfacand o si schimband bateriile si curatand soclul

| Pîrvu_Codruț_1981 a răspuns:

Salut! Eu am un Golf 4. Cheia a ajuns tot în mașina de spălat. Am scos-o cât mai repede, am desfăcut-o, i-am scos bateriile (eu am două de 3v). Am șters placa cu circuite cu un șervețel uscat, apoi cu spray de contacte. Am lăsat-o la uscat cateva ore. Cand m-am dus la mașină pornea dar nu mai descuia și încuia. Ma impacasem cu ideea. Am plecat cu ea la drum de 15 km si la coborare isi revenise. Incuia! Se pare ca se incarca nu stiu ce din cheie in mers. Asta ar fi secretul!