Întrebare recomandată | Pop_Alexandru_2000 a întrebat:

De curând am dezlipit nişte abțibilde de pe mobilă care erau lipite de vreo 4-5 ani. Acum rămâne o urmă lipicioasă care arată mai urât. Cum să fac să dispară acele urme?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Incearca cu spirt sau siluant, cu toate ca diluantul s-ar putea sa ia si lacul de pe mobila.
Mai exista o metoda a tenacitatii, cand cu apa, sapun si un burete mai aspru, freci si iar freci pana se ia tot.
P.S. Puralul de la "abtibild" este "abtibilduri".

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sterge cu cif se i a.

| OldSoul a răspuns:

Incalzesti adezivul cu feon-ul si tot odata stergi/freci cu o laveta acea suprafata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu apa calda spre fierbiente.

| NevastuicAaA a răspuns:

Freaca cu o solutie de curatat sau spirt.

| gigite a răspuns:

Dispar acele urme daca incerci sa pui alte imagini in raport cu varsta.

| MarianAlex112 a răspuns:

Sigur se ia cu wd-40 este lubrifiant pentru metal si curata orice inclusiv rugina:d cu wd-40 am sters lipici de pe diverse chetii( lipici de pe masina, mobila, de la etichete de sticle de suc si nu mai stiu de pe ce) dar trebuie sa speli dupa el ca ramane urme de ulei. speli putin cu axion cel mai bine

| Sketch2 a răspuns:

Recomand spirtul, sau sa freci cu o carpa uda. La mine a mers happy

| Andreeauta a răspuns:

Ai încercat sa pui pe o carpa niște suport și sa ștergi?

| Andreeauta a răspuns:

Ai încercat sa pui pe o carpa niște spirt și sa ștergi?

| A7n7d7r7a a răspuns:

Am eu o solutie sigura: pune putina solutie Cif peste suprafata lipicioasa, las-o un minut aproximativ si apoi sterge cu o laveta umeda. Sunt sigura ca va functiona.

| GAMER11 a răspuns:

Stiu ca suna cam aiurea...dar uda putin degetul si freaca pe urma lasata de abtibild.

| Anonim0032 a răspuns:

Incearca sa pui pe o laveta de bucatarie Fairy/Pur si apoi freaca cu laveta locul lipicios.

| OanaMri a răspuns:

Freaca, cu o carpa umeda happy

| iulia0108 a răspuns:

Poti da cu putina apa calda cu o carpa.