| madalinav a întrebat:

De unde cumpar peste proaspat in Bucuresti? Am o fetita de 2 ani si imi este teama mereu sa nu cumva sa fie vechi si sa ne imbolnavim sau sa avem probleme... locuiesc in Sebastian, dar si locatiile centrale sunt ok...

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ti-as recomanda magazinele Carrefour, Metro, Auchan sau orice alt magazin care are bazin de pesti. Citeste pe net despre cum poti recunoaste pestele proaspat si mergi acolo fiindca au multe sortimente si mare vanzare, asa incat pestele nu ajunge niciodata sa zaca prea mult in galantare.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu am luat de la Auchan Titan. Era viu... a trebuit sa astept juma' de zi sa dea in primire ca sa-l pot curata de solzi si mate.
Uita-te la urechi...sa fie rosii-sangerii, nu roz. Atunci e proaspat.

leonardk
| leonardk a răspuns:

In magazinele Metro am vazut crap viu.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Chiar langa tine e Kaufland...si e ok magazinul

| bunicuta55 a răspuns:

Nu stiu daca mai functioneaza la obor hala de peste... dar am gasit in piata dr. taberei un magazin cu pesti in bazin (vii deci)dar este mai dosnic cumva in spatele pietei.

| 1968 a răspuns:

Direct din pescarii, cred ca salaul e cel mai bun la copil, are carnea alba si putine oase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Langa stadionul Steaua s-a deschis o pescarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cu cea mai mare incredere magazinul din 13 Septembrie, Prosper, din piata de legume si fructe. Aduc peste zilnic. Eu cumpar de trei ani si nu am avut niciodata probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Mihailesti este o pescarie foarte buna, tot pestele este proaspat adica viu.Eu cumpar de patru ani si nu am avut probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu am cumparat de la Mihailesti si ai dreptate este foarte bun pestele si proaspat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In piata Moghioros e o pescarie (cea cu o barca) cu peste proaspat, am luat de acolo de foarte multe ori si nicioadata nu am avut probleme. Spune-i vanzatorului ca e pentru copil si e si mai atent.

| laurentiu_8736 a răspuns:

La piata 1 MAI este un magazin mic situat in spatele halei construite recent, aduc peste proaspat aproximativ in fiecare zi, iar pestele achizitionat se poate curata si transa la cererea clientului (pentru copii recomand salaul, din pacate gasindu-se mai rar se poate inlocui cu pastrav sau dorada).