| anonim_4396 a întrebat:

De unde imi pot procura porumb pentru fiert?

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sint la Carfour, dar sint ferti gata si sint in vid, trebuie numai sa ai incalzesti. Pofta la porumbwinking

| alexam a răspuns:

In sezonul asta, cam greu... e posibil sa gasesti in vreun supermarket, si sa trebuiasca doar incalzit... happy

| afrodita17 a răspuns:

Sunt cu siguranta la kaufland, in vid.am impresia ca sunt deja fierti... poti gasi gata preparati si numai buni de papat la kfc...sau...la conserva in orice magazin...mult succes si pofta!winking

| afrodita17 a răspuns:

Sunt cu siguranta la kaufland,in vid..am impresia ca sunt deja fierti...poti gasi gata preparati si numai buni de papat la kfc...sau...la conserva in orice magazin....mult succes si pofta! winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O vizită la hiper/supermarket!
Șansele sunt minime să găsești porumb pentru fiert.
Cel mai sigur îl găsești direct fiert și ambalat sau la conservă/borcan.
Poftă bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La hypermarketuri.Nu e vremea porumbului fiert dar hypermarketurile ca Billa, Real, Kaufland importa din alte tari si vei putea gasi.

| crookedsight a răspuns:

De la piaţă. Dintr-o altă ţară. Cu altă climă happy Eu mai aştept câteva luni. mmmh happy

| deya16 a răspuns:

Te duci pe camp...intri in porumb.si iti alegi... e cu autoservirerolling on the floor