| ella_7332 a întrebat:

de unde pot cumpara "bentonita" pentru limpezirea vinului? [ din bucuresti]

sau mai stiti si alte produse? happy

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Nu limpezi vinul cu bentonita. Eu folosesc Borken, un produs unguresc, se gaseste la toate magazinele care vand flori, puieti, pamant de flori, piatra avanata etc. O jumatate de lingurita la 50 l cand bag mustul la fiert, si din nou o jumatate de lngurita cand trag mustul de pe boasca. Este super eficient. Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mine, normal! 1000 €/l costa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lingurita de Borken la 50 l cand se trage vinul de pe drojdie, [decembrie, ianuarie].
E super.

| rocky_2741 a răspuns:

De la obor

| Dan_Ciobotaru_1955 a răspuns (pentru rocky_2741):

Poti fi mai precis? oborul e mare.