| random1620 a întrebat:

Deci am un tricou negru. L-am bagat la spalat si s-a facut un pic maro in jurul gulerului (practic s-a decolorat). Cum sa fac sa fie din nou ca inainte?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar sa il vopsesti din nou, complet. Cu vopsea textila de calitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate face cum era, decat sa cumperi altul nou identic ca model cum este acesta, si nu il mai spăla la masină, spala l de mînă in lighean cu apă calda in care adaugi sare de bucatarie, sarea fixeaza culoarea in material si nu se va mai decolora, cauta pe google cum sa speli hainele fara sa le decolorezi.

| nicu991 a răspuns:

Nu mai ai alta solutie in afara de vopsire. Cam asa se intampla cu hainele fabricate din bumbac, se decoloreaza in timp, trebuie grija mare cu ele la spalat.

| CatalinB11 a răspuns:

Daca s-a decolorat, nu prea mai ai ce ii face. Incearca data viitoare, inainte de spalare, sa asortezi hainele in functie de culori. Hainele ieftine, de obicei, sunt de o calitate inferioara si se decoloreaza mult mai repede decat o haina de calitate. O alta solutie ar fi sa speli la mana, individual, astfel, poti observa daca o haina se decoloreaza sau nu iar daca nu, data viitoare o poti baga la masina impreuna cu alte haine. Bafta!

| random1620 explică:

Este tricoul meu preferat.Nu pot sa fac asa ceva!