| InYourMind a întrebat:

Deci voi cum faceți piureul de mere? Ca eu ma chinui și cu robot si cu Blender si de mana și cana și abia iese și tot rămân bucatele întregi și nu-mi place ca eu vreau piure gen mere pasate pentru ce am nevoie

1 răspuns:
| iulia0514 a răspuns:

Pentru un piure reușit cureți merele de coja le fierbi bine le scurgi de apa lași puțin sa se răcească și le bagi în blender cu putina zeama (sa nu pui prea multa ca iese prea mole) după lași până obți consistenta dorită!