| anonim_4396 a întrebat:

Ce retete de suc stiti sa faceti la blender?

Vreau si eu retete noibig grinbig grin

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Poti combina fructe mai dulci cu cele mai acrisoare de exemplu lamaile cu mandarinele sau portocalele. Proportia 1/4 lamai si restul celelalte fructe. De asemenea, daca vrei sa combini sucuri de legume atunci se combina morcovul cu sfecla rosie si castravetele. Poti incerca un suc de urzici(pentru regenerarea sangelui, care nu este prea placut la gust) combinat cu suc de rosii si telina radacina. Daca vrei sa folosesti sucul respectiv ca un pansament gastric atunci sucul de varza alba, poate fi combinat cu suc de mere pentru a-l face mai baubil.
Bananele se pot combina cu kiwi. Retete fixe nu cred ca este cazul doar daca se aplica pentru un tratament naturist, in rest poti sa faci ce combinatii iti fac tie placere, pentru ca de fapt de gustul tau depinde. Important pentru toate sucurile, ele trebuie consumate proaspete pentru a nu se oxida si dupa ce au fost facute se pastreaza la rece la frigider si pot fi consumate pe parcursul unei zile. Fii inventiva si te vei bucura de rezultat. Iti doresc Pofta buna si delecteaza-te cu sucurile pe care le vei crea singura. Succes.

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pai in general poti combina ce fructe si legume doresti

kiwi, banana, capsuni, morcov, struguri si mere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refer la combinati :d intelegi tu?tonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intelegi*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banana si lapta cu putina miere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai incercat sa amesteci fructe din compot?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am incercat... dar acum asa de bun ce-a fost blenderul cum am bagat legume fierte cum a iesit fum din el...acum numai am la ce sa fac... dar spune-mi, tu este bun?