| nourmj a întrebat:

Dupa ce am pus icrele de peste cu sare in frigider cat timp trebuie sa le las pana sa le prepar?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pana se absoarbe lichidul, iar icrele au o culoare deschisa, atunci sunt"putrezite" si pot fi frecate.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca produsul este preambalat in cutie, pana la data inscrisa de producator pe ambalaj.
Daca produsul nu este ambalat, si nu cunosti data valabilitatii, ai doua posibilitati:
* fie le prepari cel tarziu dupa 2-3 zile de la cumparare
* fie le pui in congelator pana cand le vei prepara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pun in apa pana se desareaza, le gusti dupa 1/2-1 ora=daca sunt bune cam nu au nici un gust, daca nu, se acresc putin...trebuie sa ramana intregi si fara sa se coloreze altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 48 de ore se se absoarba solutia salina prin peretii celulari.
Maxim... daca le sarezi bine, in straturi, poti sa le tii si 6 luni uneori.