| Maria_Ana__QTpn a întrebat:

Buna, am scos un pui întreg la dezghețat, s-a dezghețat, doar ca nu mai am timp sa și-l prepar! Se strica peste noapte la frigider?

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca e in frigider direct dupa ce l-ai scos din congelator, nu.
Daca l-ai pus in frigider dupa ce s-a dezghetat si a mai stat ceva timp la caldura, atunci poti sa-l dai la caini.

| Smmo a răspuns:

Nu, dar nici bine nu e. Incearca sa nu mai repeti figura. Sa-l speli bine inainte sa-l gatesti si sa-l consumati cat puteti de repede. Daca crezi ca e prea mult, poti sa-l tai acum si sa pui inapoi la congelator o parte (nici treaba asta cu recongelatul nu e recomandabila, dar in caz de urgenta merge).

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Nu, nu se strică!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu se strica stai liniștita