| gabrielnegrila a întrebat:

E ok sa beau apa de la robinet? Am si un filtru de acela de apa
Mna sunt in criza, e inchis la magazin si nu mai am apa deloc in casa si nici vecinii laughing

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti, eventual o fierbi si faci ceai cu ea, ca-n felul asta se duce toti microbiis i bacteriile din ea.
O alta varinata este sa fierbi mai multa apa si sa o lasi sa se raceasca, dupa care o poti bea fara probleme, fiind chiar mai buna decat cea imbuteliata.

| doctorandus a răspuns:

Daca esti in Romania, mai bine o fierbi inainte de a o bea.

| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

E, hai sa nu exageram. Beau apa de la robinet de ani de zile doar filtrata și nu am pățit nimic. Și mai mult că sigur nu sunt singurul.
O să ai niste surprize la analiza apei in îmbuteliată in plastic vs apa de la robinet

| Simpatic a răspuns:

Nu se intampla nimic daca mai bei si apa de la robinet! este apa potabila, testata contra agentilor patogeni

| Wr3nch a răspuns:

Am baut 27 de ani apa nefiltrata si nu am avut nimic. Sigur traiesti o data.

| ReddY25 a răspuns:

Bineînțeles că poți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau de la chiuveta în fiecare zi și nu am nimic. Atâta timp cât e potabila, o poți bea cu încredere.

| ioana748 a răspuns:

Este foarte buna. Hai curaj, mai ales ca ai si filtru.
happy

| Standt a răspuns:

Vorbesti serios? Sau esti troll?
Tu crezi ca toata lumea isi permite apa imbuteliata? Apa pentru care nu as baga mana in foc ca este direct de la izvor, din creierul muntilor. Majoritatea beu apa de la robinet si nu patesc nimic.