| petrescusilvia a întrebat:

Exista in comert ceva care sa faca in asa fel incat praful sa nu se mai aseze atat de repede pe lucrurile din casa? E pronto antistatic, insa nu face chiar ceea ce spune. Si inainte de a comenta, vreau sa spun ca nu stau intr-un santier, insa stau la bulevard si praful se depune mai repede decat cei care stau pe strazi laturalnice.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"praful sa nu se mai aseze atat de repede pe lucrurile din casa?"

praful dacă există, se depune (lent, repede, nu contează). Pronto ăla face ca tu să-l ștergi ușor. Fă sa ai puțin prat in casă (perdele, site, geamuri inchise bine, bla-bla)

| Yuoia a răspuns:

Daca suprafata e plana, praful se aseaza cu sau fara produse chimice. Poate pe cele verticale sa se aseze mai greu. Si ca sa te consolez, eu gasesc praf si in baie. Nimic nu ajuta. Poate doar sa se indeparteze mai usor.