| PandaaPanda a întrebat:

Friteuză cu aer cald sau oala cu presiune? Pe ce alegere ați merge?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce gatesti. La oala sub presiune nu poti face ce faci la friteuză. Si viceversa.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt doua lucruri total diferite, una servind la prajit, cealalta la fiert.

Fripteuza cu aer clad serveste la prajit si gatit cu aer fierbinte: carne, cartofi, legume, pe cand oala cu presiune fierbe la presiune inalta carnea sau fasolea boabe, sau ce doresti tu sa fiarba repede (in apa bineinteles).

Eu le am pe amandoua, fiindca fiecare face ceva diferit si rapid, deci utile amandoua in bucatarie.

| anonimg a răspuns:

Pe alegere sănătoasă: oala cu presiune.
Sau vezi diferența de preț; sau alege după un produs de firmă ca să nu stai cu el mereu prin service, ca nu cumva când ai invitați aparatul să te lase și să le aduci shaorma. happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt lucruri diferire
Dar mai des si pentru mai multe lucruri folosesti oala sub presiune.