| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Pot sa fac milkshake la mixer?
Daca da, cum?
P.S.: Nu am blender.

Răspuns Câştigător
| diamantany a răspuns:

Buna se poate face milkshake la mixer dar cel mai bine faci de capsuni pui intr-un bol mai adanc capsunele si il pasezi cu mixeru si pui zahar si pui lapte incet si tot invarti cada bati 2 albusuri separat cu zahar pana va fi o spuma groasa dupa acea amesteci cu capsunele incet si pui in pahare.Inainte de servire pui frisca si cheata e super bun succes

4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Da, se poate, cu mixerul vertical. Tai o banana, doua, trei, cate vrei si pui lapte astfel incat, pentru fiecare fruct sa fie 250 ml (o cana). Mai poti adauga scortisoara sau zahar vanilat.

| Eliene a răspuns (pentru xBya):

Si cu mixerul normal nu merge?

| Iяiηα a răspuns (pentru Eliene):

Eu zic ca merge si cu mixerul normal, incearca sa vezi.happy

| xBya a răspuns (pentru Eliene):

Nu ai cum sa zdrobesti banana, ceea ce ar face un mixer vertical si cu atat mai bine un blender, dar poti oricand sa iti cumperi un pliculet de milkshake de la Dr. Oetker cu gust de banane. Nu e la fel, se intelege, dar e un bun inlocuitor.