| anonim_4396 a întrebat:

Heeeii! Salut! Am un lanț de argint 925 și vreau să mă scap de el, logic... nu pe degeaba, vreau sa știu cum e mai rentabil, să-l dau la o casă de amanet sau a doua varianta să-l vând dar iau pe el vreo 20 lei, am calculat la gram și arăta în jur de 20 lei pot lua, lanț de 150 lei!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Rar il cumpara la amanted cu pretul standard per gram. Iesi mai bine daca il pui pe OLX si esti dispus sa negociezi un pic.

| SomethingFunni a răspuns:

Nu vreau sa iti stric cheful dar valoarea pentru argint Sterling nu e 20 de lei pe gram, mai degraba 2.3 lei pe gram.

| Valyasdfg a răspuns (pentru SomethingFunni):

2 lei x 18, 20 grame... cât e? Citește mai atent