| Animeegirl a întrebat:

Cat e gramu de aur, daca vreau sa imi amanetez un lant? Adica, cat imi da pe gram? Dar la argint?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Vezi mai jos:
http://www.argint-romania.ro/amanet-argint

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Argintul variaza intre 4 si 6 lei.
Aurul 90-100 lei.

| Animeegirl explică (pentru Reek54):

90-100 lei gramul?:O

| Reek54 a răspuns (pentru Animeegirl):

Da, cate grame are lantul tau?

| Animeegirl explică (pentru Reek54):

Pai nu stiu, nu l-am cantarit pentru ca nu am asa un cantar.laughing Vreau sa il amanetez, dar de aia m-am mirat, ca nu stiam ca e asa scump un gram de aur. Oricum, parca daca amanetezi primesti mai putini bani decat costa de fapt, nu?

| Reek54 a răspuns (pentru Animeegirl):

Da, lantul este in stare buna?, este aur pur fara nimic altceva?

| Animeegirl explică (pentru Reek54):

Da.

| Reek54 a răspuns (pentru Animeegirl):

Iti recomand sa mai astepti cu el cativa ani, sau cat de mult poti, deoarece aurul este in continua crestere.

| GregHouse a răspuns:

Depinde cate karate are aurul.