| DoItForPleasure a întrebat:

Heeelp! Am murdarit lenjeria de pat.Ii plina de sange.Cum sa o curat?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca petele sunt proaspete, pui la inmuiat in apa rece o ora dupa care stergi cu un amestec de bicarbonat de sodiu si amoniac 3:1 apoi se inmoaie in apa oxigenata si se clateste cu apa curata. Petele vechi de sange se curata in felul urmator se inmoaie in solutie de sare 1 lingura de sare la 1 litru de apa. Sucees!

| Alexa1234a a răspuns:

Știam că poți pune lenjeria în apă rece, ca să iasă sângele.
Dacă nu merge pune-o la spălat

| Nekkx a răspuns:

Poti incerca cu apa calda si produse de curatare. In caz ca nu poti folosi masina de spalat poti spala la mana happy Daca nu poti singur/-a roag-o pe mama ta sa te ajute, sigur nu se va supara.