| BountyLoverXD a întrebat:

Heei! :* happy Vreau sa fac pizza hawaiana, dar nu stiu ananasul e bun daca il iau din compot? Sau trebuie neaparat sa fie cumparat asa simplu si il tai si asa ceva? Si in rest vreau sa fac cu sunca, ketchup, cascaval si mult porumb, e ok? Dar ananasul deci cum trebuie sa fie?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Este foarte bun si din compot, crezi ca la pizzerii se chinuie cineva cu ananas natural? Numai sa scoti bucatile de ananas din zeama compotului dinainte, sa le lasi putin sa se scurga, ca daca au prea multa zeama se scurge-n aluat si se face aiurea.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Este bun şi ananasul din compot, dar să vezi să fie tăiat cubuleţe ( nu rondele/cerculeţe ).
Totuşi, NU are aceeaşi aromă ca şi pizza cu ananas proaspăt...

Vezi diverse reţete la linkul :

http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/aperitive/pizza-hawaiana-4215/

http://www.asianhomegourmet-online.ro/......9-407.html

http://www.retete-pizza.ro/......ambon.html

http://www.bucataras.ro/retete/pizza-hawai-686.html

| LolaLollita a răspuns:

Nu conteaza ce tip de ananas este, important este sa iti placa rezultatul final. Mie nu mi-a placutlaughing

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In principal in Romania la pizza hawaiana se foloseste atat ananas din compot cat si normal. Depinde daca gatesti la cuptor este mai indicat sa folosesti natural sa ii ofere aroma mai puternica, dar daca nu nu se intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand cel mai bine sa pui ananas natural.
Iese foarte bun oricum ai face ori de la compot, ori natural, dar fa cu ananas natural mai bine.
Te pup!

| XTreme00 a răspuns:

Poate fi oricum iti place, Eu am facut oricum si e bun.Bafta.

| MoNyKa66 a răspuns:

Ori de care este bun. Si cel natural dar si cel din compot. Deci ar fi mai bine sa pui din acela natural, ii da un alt cust.Dar daca ai ananas din compot si acela este bun happy

| ionut445 a răspuns:

Am mama mea a incercat odata la musafiri cu compot dar nu le-au placut deloc si bine ca am avut si simplu pe acela lau mancat

| ionut445 a răspuns:

Mama mea a incercat odata la musafiri cu compot dar nu le-au placut deloc si bine ca am avut si simplu pe acela lau mancat

| silvyaalynutza a răspuns:

Totul e bine, stai linistita caci ananasul poate fii si din compot, nu-si va schimba gustul prea mult, crede-ma! Sunt sigura ca va iesi asa cum vrei s-o faci! Ai incredere!