| aleee07 a întrebat:

Hei.Am nevoie de cateva sfaturi.As vrea sa cumpar cafea verde.Care sunt beneficiile? Slabesti intr-adevar? A consumat cineva?
Si de unde pot cumpara cafeaua de acest fel, insa sa fie de calitate?

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

De cumpărat o poţi cumpăra de oriunde de pe internet sau din farmacii. Sunt foarte multe mărci care au adus cafeaua verde la noi în ţară, dar să fim sinceri. Dacă dai 20-30 de lei pe 200g crezi că e bună de ceva? În primul rând trebuie să te uiţi la boabe să fie deschise la culoare, toate. La Nesscafe de exemplu, cafeaua verde are în acelaşi borcan şi boabe negre, de cafea normală. Ceea ce nu e bine. Eu am dat pe 200g 130 de lei, la reducere, pachetul normal fiind 260. Şi drept să îţi spun boabele au o culoare gălbuie spre verde, dar oricum foarte deschise la culoare. Încă nu am început-o pentru că am vrut să văd dacă chiar dă roade în 2 săptămâni cum se laudă ei, deci aştept ziua de luni. Beneficiile sale? Dacă cauţi pe net o să găseşti zeci. Pe ambalaj sunt trecute doar câteva: Facilitează si accelerează metabolismul, reduce senzaţia de foame, normalizează nivelul zahărului din sânge, scade tensiunea arterială, energizează.

2 răspunsuri:
| LOkk12 a răspuns:

Salut.Cafeaua o gasesti la farmacie, si este de mai multe feluri.Nu pe toti ii ajuta sa slabeasca, pe mine una m-a ajutat sa dau 2 kg jos insa prietenelor mele li s-au facut rau la stomac cand au consumat-o. Daca vrei sa slabesti dieta pe baza de hrisca ti-as recamanda sa tii 7 zile.Pa pa

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Matusa mea a folosit cafea verde, nu e buna de nimic.Nu a ajutat-o deloc.