| SheepKiller a întrebat:

Hei!
Cu ce mancati voi fulgii de grau, ovaz, secara? Ma refer, cu ce fructe. Imi place mult combinatiu fulgi de grau-mar.
Poate stiti voi si altele, pe care nu le cunosc.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ii pot manca doar cu lapte,ca terci,cu scortisoara,impreuna cu stafide(sau smochine,curmale),miez nuca(sau seminte floarea soarelui,dovleac,fistic,alune), seminte de in, susan si putina miere, pe care o pun doar cand mananc.
Cu iaurt nu-mi place sub nici-o forma!
Fulgii de grau, ii mai inlocuiesc cu fulgii de tarate si de porumb.Fac si paine din faina integrala cu tarite.

| SheepKiller explică (pentru pietrean):

Cu lapte nu-mi plac, dar am incercati fulgi amestecati-nu musli ca nu-mi plac stafidele si fructele confiate-cu nuca, alune si curmale. Nu m-as fi gandit la nuca. laughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miere,apa,banana,piersica

| Mayuri a răspuns:

Ovaz+grau+stafide+banane + papaya (optional)

| Culinar a răspuns:

Buna,
fulgi de grau, ovaz, secara + stafide + nuci + fructe uscate + musli + lapte daca-ti place terciul sau + iaurt.