| StefaN10XKY a întrebat:

Cate calorii contine bolul meu cu cereale?
El contine :
Lapte (1, 5% grasimi)
Si 3 tipuri de cereale : ovaz, secara, grau.
Cantitatea pe care o pun.
Pun 3 linguri din cerealele de ovaz.
O lingura din fulgii de secara.
Si o longura din fulgii de grau.
Iar lapte pun cam 300-400 ml.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, de mancat, ce mananci?

| StefaN10XKY explică (pentru ardnaxur1961):

Pai imi incep dimineata cu un suc facut de mine la blender, apoi ies la alergat, cand ma intorc imi fac acest bol de cereale, care vreau sa aflu cate calorii are, dupa cateva activitati personale pe la 3-4 servesc pranzul, si incerc sa mananc ceva sanatos dar care in acelasi timp sa imi ofere energie de care am nevoie deoarece merg la 5 la sala, si ajung acasa rupt de oboseala pe la 8, iar seara mai mananc un grapefruit.
Aceste alimente imi dau energia necesara pentru ce am de facut dar ma cam roade stomacul de foame.

Răspuns utilizator avertizat
| StefaN10XKY explică:

Nvm am aflat, 645 Kcal.