| GigiDurul a întrebat:

Hei!
Cum pot curăța o canapea din material textil, fără să o scot din camera?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti presara (cu sita) foarte subtire suprafata cu bicarbonat de sodiu.
Lasi un sfert de ora, dupa care periezi usor cu o perie de haine moale.
La sfarsit inmoi peria in solutie apoasa de otet 4-5% si freci bine suprafata.
Lasi sa se usuce complet si cureti praful format cu un aspirator.
Periezi uscat pentru indepartarea resturilor de praf si mizerie ramase la suprafata.

Daca nu te descurci, poti apela la o firma de curatatorie specializata.

6 răspunsuri:
| Catalina990099 a răspuns:

Încearcă cu Biocarpet

| artemidak a răspuns:

Idk.
Poate ca dacă o speli cu buretele sau ceva.
Dar tu de ce vrei sa o cureți?
Ai vărsat ceva pe ea sau efectiv doar vrei sa o cureți?

| GigiDurul explică (pentru artemidak):

Nu am varsat nimic. Pur si simplu, culorile s-au inchis din cauza timpului si a utilizarii continue

| Bula a răspuns (pentru GigiDurul):

Cum a iesit curatarea?
Si-au revenit culorile?

| GigiDurul explică (pentru Bula):

Nu am curatat-o inca

| NagyAttila84 a răspuns:

Poate va inspira ceva din situl nostru

https://ateamclean.ro/wp/