| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cum se prepara simplu si rapid budinca de la Dr. Oetker?hee hee are cineva rețetă?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

În general pui lapte la fiert (cât scrie pe plic.masori cu ceva gradat ) la foc mic.
Pana începe sa fiarbă golești plicul de budinca intr-un bol, peste care adaugi un pic de lapte rece ca să faci praful ala ca și o pasta mai lichida (ai grija sa nu se intareasca) peste care eu de obicei pun niște zahar ca să fie mai dulce și le amesteci. Apoi îl torni încet peste lapte în timp ce amesteci pana se îngroașă vădit și oprești focul.

Ai grija sa nu apuce sa de-a laptele în foc inainte sa pui budinca, ci doar sa înceapă sa fiarba.Plus sa vezi sa nu o afumi, adică sa nu lași sa se ingoase peste limita și sa se prindă de margini.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Am reusit sa le iau reteta din fabrica acum cateva zile, stai ca n o mai gasesc ))

| SilentRain a răspuns:

E budică frate...te duci și cumperi de supermarket pui lapte amesteci, și aia este