| Anakmrunja21 a întrebat:

Hei TPU, cand am intrat in dus si am incercat sa pornesc furtunul, in loc sa curga apa din furtun, curgea din robinetul de la dus. Ce pot face ca apa sa iasa din furtun, nu din robinetul de la dus, ca inainte? (nu vreau sa apelez la un mester)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ridici butonul de pe robinet...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei eu pornesc apa calda, nu furtunul. Ce pacat ca nu are si instructiuni de folosire. Ti s-a raspuns, din cate observ.

| Violleta2022 a răspuns:

Mama lui de dus, a venit fara video de folosire pe Youtube! laughing
Cat pe ce sa ramai nespalata, daca nu ti-a aratat nimeni butonul ala de pe robinet, asa-i?

| sierra1 a răspuns:

Nu vrei să chemi un meșter dar nu știi ce să faci. Repară-l dar nu știi. cheamă un prieten atunci

| Lukasssz a răspuns:

Mai nou trebuie sa fi inginer ca sa apesi un buton amarat laughing

| romeo78 a răspuns:

Treci clasa a șaptea și nu știi să întrebi părinții cum se folosește robinetul de duș. Interesant.
După cum ai scris la o altă întrebare, se pare că furtunul e pus pe gâtul robinetului, dedesubt, iar deasupra are o pârghie care blochează apa să curgă la duș sau la cadă direct.
Ridică pârghia și trebuie să curgă apa pe furtunul de duș.

| cfrtobias a răspuns:

E nou robinetul?

| geoconda a răspuns:

Să-l repari