| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Vin cu o întrebare legată de apă, eu nu mai am acces la apă în curte din cauză că s-a suspendat vechea rețea și nu am mai legat robinetul din curte pe rețeaua nouă de apă. Întrebare este următoarea cum aș putea să fac legătură cu un furtun pe robinetul de la chiuveta din bucătărie/baie pentru a avea apă în curte? Adică pe între furtun și robinet aș pune ceva un obiect (ceea ce mă interesează de a avea afară apă la nevoie. Robinetul meu de la baie și bucătărie este de tip nou și furtunul nu incape pe ea. Există soluție?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce vrei tu este ilegal, daca nu ai fost racordat la noua retea.

| Adolf8 explică (pentru darrio2007):

Sunt pe rețeaua nouă însă robinetul de afară nu e, de aceea ma interesez până îl voi pune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu fa improvizatii ca inunzi vecinii, mergi la primarie si vezi ce documente ai nevoie sa te racordeze la apă, vin ei si i ti pun țeavă in curte sa te racordeze de la retea.

| mi25 a răspuns:

Atata timp cat apa consumata trece prin "ceasul" de masurare a cantitatii de apa, nu este ilegal sa tragi apa cu un furtun in curte.
La casuta de vacanta am robinet separat, sub chuveta, pe care-l folosesc pentru a avea apa in curte. Un instalatur poate face cu usurinta o asemenea operatiune.