| Densia03 a întrebat:

Heiii, am o mașină de spălat arctic luata de aproape 1 an, am sunat la garanție însă vine luni. Nu știu ce naiba are, ii dau drumul la program de 1 ora si 13 minute și sare din program la 3 ore, am dat și la stoarcere după câteva minute, revine iar la 15 min, deci pur și simplu nu își face programul cum trebuie, sare din programe, aveți idee ce sa ii fac pana luni?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste din Manualul de Utilizare: cum se face RESETAREA programatorului (soft-ului)!
Fa o resetare, dupa care vezi daca se mai incurca in program.

Odata pornit un program, lasa-l sa-l finalizaze, nu opri si nu interveni pana la oprirea programata!
Cand nu speli, este indicat sa opresti complet masina, din butonul de pornire /oprire sau scos din priza!
Nu lasa mai multe ore /zile in standby (asteptare), fiindca o perturbatie de curent poate zapaci programatorul (si trebuie resetat)!

| Densia03 explică (pentru Bula):

Pai de exemplu dacă sa finalizat programul, vreau sa mai dau o data la stoarcere și sare din program stoarcerea are 15 min si cand ajunge la 10 minute iar se da la 15 min

| Bula a răspuns (pentru Densia03):

Pai, in acest caz trebuie sa opresti complet programul (inclusiv deschizi si inchizi usa), dupa care dai programul de "doar stoarcere".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Densia03):

Nu e nicio problemă, e normal pentru că nu a fost suficient. La spălat, se întâmplă că pui prea mult detergent sau nu trage apa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie verificata de specialist ea da o eroare posibil panoul de comanda este defect si ei o vor lua la servis sa o repare, nu poti tu sa o repari ca nu te pricepi, acolo trebuie schimbate piese sau tot modulul de comenzi.

| relian a răspuns:

Dai reset,daca are un buton de genul asta. Poate ca are memorie,retine programe, spui este noua, ai cartea, citeste acolo vezi ce spune.
In manualul ala ar trebuie sa ai la sf si probleme si cum sa le testezi, sau asa ar fi trebuie sa scrie.
Pe undeva la troubleshooting ar trebuie sa scrie si cum sa-i faci test.Dar daca vin aia luni, poti sta pana luni fara sa speli.