| Sahashi a întrebat:

Hellau' TPU. Care ma poate ajuta cu niste mancaruri care sa fie bogate in proteine si carbohidrati. eventual niste link-uri la cum se prepara daca este necesar doar.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alimentele bogate in carbohidrati sunt: cartofii, orezul, painea, mazarea, pastele fainoase.

Alimente bogate in proteine: carnea in general, soia sub diverse forme, ciuperci. Cele mai sanatoase carnuri sunt: peste, vita, pasari crescute ecologic.

Combina aceste produse si vei obtine mancaruri bogate in proteine si cabohidratati.
Poti prepara : piure de cartofi cu friptura, paste fainoase cu carne de pui, salata de fasole cu mazare...