| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste alimente/mancaruri bogate in proteine si carbohidrati? raspunsul cu cele mai multe exemple primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai ori au proteine, ori au carbohidrati.

Tu nu esti in stare sa cauti pe net?

Ai grija, ca degeaba are multe proteine daca are si multe grasimi...

exemple de proteine (fara grasimi ) : piept de pui, piept de curcan, muschi de vita, antricot de vita, branza slaba, oua

exemple de carbohidrati : paine integrala, orez brun, cartofi ( copti evident ), mazare, paste ( cu astea sa ai grja ca au multe calorii )

| LazyMode a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu doar am spus sa-mi ziceti voi niste alimente atata tot nu trebuie sa-mi faci observatie ca nu-s in stare sa caut, daca nu iti place intrebarea nu da raspunsul simplu, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru LazyMode):

Ti-am dat raspuns

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Mancaruri bogate in proteine sunt ouale, carnea, laptele, iar carbohidrati este painea, cerealele.
Te pup!

| loredanaFS a răspuns:

Uite un articol care te-ar putea ajuta... http://fetelestiu.ro/......lei-bilic/

| Cosmin86 a răspuns (pentru loredanaFS):

Nu e prea ok cand vrei sa cresti in masa.

"Este necesar sa ai trei mese pe zi, si o gustare". Cu 3 mese pe zi e cam greu sa pui muschi. ai nevoie de 5-6 mese pe zi ( dar mese, nu gustari )

| sonyaandreea9292 a răspuns:

Buna, Pieptul de pui, pestele, muschiul de vita, carnea de curca, carea de miel, produse lactate, fasolea, cereale integrale, spanacul, cartofi, oua, produse din soia astea toate sunt bogate in proteine, alimente care contin carbohidrati covrigi, paine, spaghete, porumb, paste, orez alb, orez brum, muraturi, cartofi, cereale integrale,