| Andreuta4555 a întrebat:

Hello,TPU! As vrea sa îmi dați niște idei! Ce as putea sa îmi fac mâine de mancare (ușor și rapid) când vin de la scoala? Țin sa va zic ca am 11 ani!

(Vreau ceva ușor,cu ceea ce de obicei găsești în casa, dar nu numai)

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Omleta cu salam si branza.
Daca ai rabdare, poti praji niste cartofi taiati un pic mai mici, cu 10 min inainte, apoi pui omleta peste ei, in tigaie, si iese omleta cu cartofi prin ea.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

La o cutie de smântână (900 gr.) adaugi o cutie de icre (de 140 gr)puțină sare de lămâie, o jumătate de ceapă tăiată mărunt (sau fără), eventual poate și un baton mic de brânză topită și puțin mărar. Sau poți amesteca un pateu mare cu o conservă de pește, condimente și puțină zeamă de lămâie (eventual și puțină ceapă tocată mărunt).

| unicornulfaraminte a răspuns:

Eu imi faceam inainte paine cu ou si zahar.
Luam 2-3 oua si le bateam intr-un bol si imuiam cate o felie de paine in ele si la puneam in tigaie la prajit(poti cauta pe net mai explicit) oua ochiuri, omleta etc