| elenamarian95 a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de o reteta de tochitura cu carne de porc,carnati, ciuperci si sos daca stie cineva?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Poți cauta pe net o reteta, care ți se pare mai ok și pui și carne și cârnați și ciuperci în ea (pe lângă celelalte ingrediente) și o gătești cum scrie acolo. happy

| ForeverAlone97 a răspuns:

Cred ca gasesti pe net

| GabyT10 a răspuns:

Aceasta reteta am incercat-o de curand si chiar mi-a placut, eu am evitat sa pun busuioc (nu-mi place), dar iti las reteta completa :)
Ingrediente
400 grame carne de porc
1-2 carnati
ulei
1 cutie ciuperci
2 linguri bulion
busuioc
cimbru
piper
sare
4-5 căței de usturoi
Carnea de porc se fierbe pentru 20 de minute în apă cu sare, apoi se taie cubuleţe, dupa se caleste in putin ulei alaturi de carnaciori. Când carnea s-a albit, se adaugă ciupercile şi se mai călesc puţin.Se adaugă apoi bulionul. Totul se stinge cu o cană de supă în care a fiert carnea. Se condimentează cu busuioc uscat, cimbru şi piper şi se adaugă usturoiul tăiat feliuţe subţiri. Se mai ţine pe foc încă 5 minute.
Iti las si un link de unde am luat retete de tochitura :).
http://stiri.apropotv.ro/......a-10362724

| Uvox a răspuns (pentru GabyT10):

Fără ceapă?
INADMISIBIL din punctul meu de vedere!
Un singur lucru am retinut din tot ce mi-a spus mama mea.
"NICIODATA nu ai pus suficientă ceapă! Ceapa da gust!"
Eu as fi călit niste ceapă cu carnea de porc.

| GabyT10 a răspuns (pentru Uvox):

E buna ideea ta happy.Eu evit ceapa calita, chiar daca e inabusita, mie imi face rau.I-am dat o reteta ce mie mi-a placut.Fiecare poate alege o reteta dupa stare de sanatate sau gust, in cazul tau sa contina ceapa.Am lasat si un link unde poate gasi 11 retete de tochitura.

| elenamarian95 explică:

Va multumesc tuturor!