| Asdffd a întrebat:

Imi da si mie cineva o reteta la prajitura cu visine?

Răspuns Câştigător
| maduts a răspuns:

Ingrediente:6 oua, 200g zahar, 50 ml apa, 100ml ulei, 200g faina, 2 plicuri de zahar vanilat, 1kg visine, sare si un plik de praf de copt.
Mod de preparare: Se separa galbenusurile de albusuri. Albusurile se bat cu mixerul si se adauga zaharul si praful de copt. Galbenusurile se amesteca cu apa, uleiul, sarea, zaharul vanilat si se toarna peste albusuri impreuna cu faina.
Se pune intr-o tava unsa cu ulei, peste care se pun visinile fara simburi si date prin faina. Se da la foc potrivit, cca. 30 minute. Se serveste cu frisca.
pofta bunalove struck

4 răspunsuri:
| Lili_9060 a răspuns:

Cauta pe google. Jur ca iti da. Fundita? Va rog! Eu n-am primit nici una!

| ZuZyK_7094 a răspuns:

Da! Poti face aluatul de chec si pe deasupra nu pui cacao ci pui visine si iti va iesi o Tarta de visine