| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca se face o prajitura la rece cu visine din visinata. Daca aveti reteta, va rog sa mi-o dati si mie!

Răspuns Câştigător
| cevabun.ro a răspuns:

Dacă vrei să faci un desert fără coacere, poți face Bombițe cu vișine. Cumperi biscuiți sau cel mai ieftin cozonac (simplu). Sfărâmi cozonacul sau biscuiții și îi amesteci cu budincă de cacao (se face repede cu mixerul din plic). Adaugi esență de rom. Cu acest aluat formezi biluțe în care bagi câte o vișină din vișinată în mijloc. Dacă lași vișinele cu sâmburi, să nu uiți să îi anunți pe cei care mănâncă happy. După ce le-ai modelat pe toate, le dai prin nucă de cocos cu zahăr pudră și gata.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am, dar dupa ce o faci, vreau si eu din prajitura happy tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum nu ai, Bro? Zau asa, ma bazam pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Retete de prajituri nu... nici retete de minacruri. Sorry dar cind e vorba de gatit tu ramii baza laughing Eu te ajut cu papatul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine dar copilul tu il duci la gradi! Fara negociere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, cu cea mai mare placere, iubesc copilasiibatting eyelashes