| AmazingONEx a întrebat:

Îmi puteți spune,, o rețetă" de milkshake?
Mă refer să îmi spuneți mai multe ingrediente pe care le pot combina

3 răspunsuri:
| elcosmin a răspuns:

Eu luam d-alea de la doctor oetker sau cum se scrie laughing), costa 1 leu si le faci cu lapte. Sunt bune rau

| Danielaa10A a răspuns:

Bună! Poți combina banane cu căpșuni, afine, coacăze... Efectiv ce fructe dorești (Dacă vrei poți pune și legume: castravete, morcov, etc), avocado. Apoi adaugi niște smântână sau iaurt grecesc + lapte (cantitățile le decizi tu, în funcție de consistența dorită). Poți să pui miere de albine sau sirop de agave, sau chiar zahar, pentru un gust mai bun. Sau pui doar fructele și frișcă lichidă îndulcită, lași blenderul sa meargă 2-3 minute.
Sper ca te-am ajutat. happy

| GPA a răspuns:

250ml lapte dulce 1, 8% grăsime - 2%
Shake de fructe de padure – adaugi în blender : lapte, o linguriță sau două de zahăr, fructe de padure (dupa sezon, mure, afine, zmeura...), suc de mere si câteva cuburi de gheață. Amesteci câteva minute la viteză mare! La sfârșit shake-ul poate fi ornamentat cu frișcă și un vârf (cireașă, căpșună, ce dorești...)

Shake cu unt de arahide – lapte, doua linguri de unt de arahide, gheata și la sfarsit, sirop de ciocolata.

Shake cu ciocolata si cirese – lapte, doua-trei lingurite de cacao, doua-trei lingurite de zahar, cateva cirese si gheata. Orneaza cu o cireasa si putina frisca.

Shake consistent cu vanilie – lapte, budinca de vanilie, gheata.

Shake irlandez – lapte, crema de lichior, gheata.

Shake de banane – lapte, o banana taiata felii, fulgi de ciocolata (sau ciocolata razuita). Orneaza cu frisca si fulgi de ciocolata.

Shake de cafea – lapte, cafea instant si o cupa de inghetata de vanilie.