Imi trebuie niste retete de deserturi simple care sa se faca rapid acasa...sa nu fie complicate cu prea multe ingriediente si in special sa fie delicioase. astept propunerile voastre de retete si niste site-uri de unde ma pot inspira nu dor de retete de deserturi...desigur fundita tongue

2 răspunsuri:
| Catta a răspuns:

Http://www.culinar.ro/......ri-rapide/

Sper cate-am ajutat!

Funda?

| Alyn13 a răspuns:

Buna. eu am facut bilute raffaelo. sunt extraordinare sa le incerci. La ingrediente pui u dupa ochi
ingrediente:
-lapte praf un pachet
-arahide sau alune pentru in mijloc
-margarina sau unt 300g
-100 g nuca de cocos
-300g de zahar (de preferat zahar pudra)

Mod de preparare:

Se amesteca toate acestea si lasi compozitia vreo 3 ore la congelator pentru a se intarii si pentru a putea face bile rotunde

POFTA BUNA